Verze vašeho prohlížeče není podporovaná. Stáhněte si aktuánlí verzi. http://windows.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

Chtěli byste se v budoucnu věnovat podnikání?
  • Hlasů: (0%)
Hlasů celkem:
First Vote:
Last Vote:

Powered by Sexy Polling

SLOVANSKÉ GYMNÁZIUM OLOMOUC

Radim Králík, jednatel

GRAPO s.r.o.

Šlechtitelů 583/1

772 00 Olomouc

tel.: 587 435 600-1

web: http://www.grapo.cz/

Radim Králík před třinácti lety založil reklamní společnost Grapo, v níž zároveň začal vyrábět digitální tiskárny, které se používají při výrobě reklamy. Grapo se v průběhu let začalo měnit z firmy produkující reklamní materiály ve společnost, která stále více vydělává na samotných tiskárnách. Původně malá společnost se postupně rozrůstala a v současné době již zaměstnává několik stovek lidí.

Mezi hlavní zaměření firmy patří velkoplošný UV digitální a sublimační tisk, reklamní produkce POP / POS materiálů, světelná reklama, signmaking / informační systémy nebo třeba polep dopravních vozidel.

Podnikatelské úspěchy přinesly Radimu Králíkovi také ocenění veřejnosti. V roce 2005 získal titul technologického podnikatele roku.

ZŠ HLUBOČKY

Mgr. Milan Jindáček, jednatel

SmartGIS s.r.o

Tovární 42A

779 00 Olomouc

tel.: 585 561 215

web: http://smartgis.cz/

Milan Jindáček, jednatel společnosti, má dlouholetou praxi a zkušenosti v oblasti geoinformatiky. Společnost SmartGIS před sedmi lety zareagovala na bouřlivý rozvoj této vědy.

Společnost nabízí software, jako jsou např. mapy veřejné dopravy do mobilního telefonu, odjezdy spojů, vyhledávání zastávek, spojení a navigace k zastávce, kompletní evidence výzkumů a správa digitálních dokumentů, řešení pro archivy, muzea, památkové ústavy, archeologické organizace. Poskytuje také kartografické produkty – zpracování analýzy v té nejvyšší kvalitě, např. odhalí lokality od slabé po dostatečnou dopravní obsluhu ve městech či regionech.

O úspěchu této společnosti hovoří i řada ocenění, např. Mapa roku 2006 či Mapa roku 2010, jež udělila Kartografická společnost České republiky.

ZŠ ROŽŇAVSKÁ, OLOMOUC

Mgr. Martin Pospíšil, jednatel

FOFRNET spol. s r.o.

Hamerská 314/30

779 00 Olomouc

tel.: 588 517 313

web: http://fofrnet.cz/

Společnost FOFRNET spol. s r.o., mezi jejíž jednatele patří právě Mgr. Martin Pospíšil, je ryze českou olomouckou společností. Na trhu informačních technologií působí od roku 1999. Za tuto dobu se společnost stala významným telekomunikačním operátorem Olomouckého kraje, a také dodavatelem řešení a služeb v oblasti IT.

FOFRNET poskytuje internet jak pro jednotlivce, firmy, tak i pro ISP operátory, včetně exklusivní televize (IPTV) ve full HD i 3D s on-line videopůjčovnou a TV archivem, dále nabízí služby a poradenství v oblasti IT a dodání software a hardware. Firma zabezpečuje výstavbu datových optických sítí od záměru, přes kopání, pokládku až po konektor a protokol o měření trasy a komplexní dodávku kamerových systémů.

ZŠ LITOVEL

Ing. Vladimír Sapara, jednatel

AQ, s.r.o.

Wolkerova 381

784 01 Červenka

tel.: 585 342 232

web: www.aq.cz

Firma AQ, s.r.o., vznikla v roce 1995, avšak počátky této firmy sahají o pár let dříve, kdy Ing. Vladimír Sapara spolu Ing. Karlem Svobodou studovali na Vysokém učení technickém v Brně a prodávali elektroniku spolužákům.

Hlavní činností firmy je vývoj a výroba reprosoustav prodávaných pod vlastní značkou AQ -Acoustique Quality. I přes počáteční komplikace, kdy např. státní podnik neměl zájem vyrobit navržené reprosoustavy, se sortiment v průběhu let rozrůstal a dnes je možné si zakoupit kolem třiceti různých modelů vyráběných ve třech až sedmi barevných variantách. Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začala firma do své nabídky přidávat i další produkty, příslušenství reprosoustav, jako jsou kabely, stojany, držáky apod.

all-article-btn

Dnes2