Verze vašeho prohlížeče není podporovaná. Stáhněte si aktuánlí verzi. http://windows.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

Chtěli byste se v budoucnu věnovat podnikání?
  • Hlasů: (0%)
Hlasů celkem:
First Vote:
Last Vote:

Powered by Sexy Polling

Vyhledávání

Dne 11. 4. 2014 se v Olomouci uskutečnila akce Startup Europe Roadshow určená pro studenty a začínající podnikatele v ICT do 30 let. Sešlo se na ní přibližně čtyřicet mladých budoucích podnikatelů v ICT, zejména studentů ze středních a vysokých škol. Evropské fórum mladých inovátorů (EYIF) při Evropské komisi si vybralo k zorganizování českého workshopu v rámci mezinárodní Startup Europe Roadshow sdružení OK4Inovace. Na zajištění akce se partnersky podílela i Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a dále sdružení OK4EU.

ICT roadshowHlavním cílem celé akce bylo tyto mladé lidi motivovat  a zprostředkovat jim užitečné zkušenosti a doporučení k rozvoji jejich podnikatelských záměrů.

V první části prezentovali své zkušenosti tři profesionálové z oblasti ICT, a to ředitel pro vnější vztahy ve firmě Microsoft Corporation Václav Mach, jenž do své videoprojekce zahrnul také projev Jana Mühlfeita, viceprezidenta pro Evropu ve firmě Microsoft Corporation. Dalším přednášejícím byl zakladatel a ředitel firmy OptimSys Pavel Cenek a první část ukončila počítačová grafička Zuzana Součková, která vytváří a prodává virtuální krajinky a oblečení pro postavy z počítačových her.

Druhá část workshopu probíhala následovně - účastníci se rozdělili do čtyř pracovních skupin, v nichž probíhala diskuze nad podnikatelskými nápady a záměry. Vedoucími těchto skupin byli jednatelé úspěšných ICT firem z Olomouckého kraje: Martin Pospíšil (FOFRnet), Branislav Ludva (KARAT Software), David Pokorný (OLC Systems) a Milan Jindáček (SmartGIS).

Na závěr si pak všichni společně poslechli Janu Večerkovou, která zastupovala bruselského pořadatele EYIF. Ve své prezentaci popsala, jak by začínající podnikatelé v ICT mohli získat peníze z programů Evropské unie. Workshopu se zúčastnil také poslanec Evropského parlamentu Ing. Jan Březina, který s nápadem na uspořádání této akce v České republice přišel, a jenž současně inicioval zahájení vyjednávání s EYIF o získání partnerství k akci pro sdružení OK4Inovace. Celou akci moderoval místopředseda správní rady OK4Inovace Ing. Jiří Rudolf.

Fotografie z celé akce k nahlédnutí zde https://www.facebook.com/ok4inovace

all-article-btn